به نقل از وب قبلیم ( شمیم انتظار )

گفته بودم که روزی که برای کلاس رفتیم اقای مشاور کلی کتاب و سی دی بهمون معرفی کرد که البته من فقط دو تا کتابش رو خریدم . چون اولا خودم شاید ۲۰۰ جلدی کتاب تربیتی دارم  و ثانیا بعضی کتاب ها رو هم خیلی روششون رو قبول ندارم .

مثلا بعضی از این کتاب های روان شناسی که توش تمرین های سبک گفتگو رو داره با فرهنگ ما سازگار نیست و وقتی عباراتش رو می خونیم یه جورایی خندمون می گیره و خیلی تفلونه (نچسبه ) .

اما بعضی کتاب هاش خیلی خوب بود و شاید یه کوچولو با فرهنگمون نمی خوند .

انتشارات  رشد ، صابرین ، جیحون ، ما و شما  انتشارات هایی هستند که کتاب های خوبی در زمینه های روان شناسی به چاپ رسوندند و شما می تونید به سایت اون ها یه سری بزنید .

 


انصافا مترجم تلاش خوبی کرده تا یکی از همین کتاب ها رو به فرهنگ ما نزدیک کنه و خوب تمرین های رفتاری مناسب و کاربردی ای توش داره .

نویسنده ی کتاب آدل فابر و مترجمش خانم فاطمه سادات موسوی هستش . و انتشارات ما و شما اون رو چاپ کرده .

کتاب دیگه ای هم که ایشون معرفی کردن مال همین انتشاراته

این کتاب خلاصه ای از راهکارهای تربیتی در زمینه های مختلف و همینطور ویژگی ها و توانمندیها و نکات حائز اهمیت پیرامون رشد جسمی و روحی کودک در سنین ۲ تا ۵ سالگیه که توصیه می کنم یه نگاهی بهشون بیاندازید . نویسندگانش هم جمعی از اهل فن هموطن خودمونن .

ایشون بقیه ی کتاب های این انتشارات و همچنین سی دی های صوتی و تصویری دکتر هلاکویی رو هم معرفی کردن که من اون ها رو تهیه نکردم . راستش احساس کردم اگه فقط تو یه راستا مطالعه داشته باشم  نمی تونم یه تربیت چند بعدی مثبت داشته باشم  علاوه اینکه شاید دکتر هلاکویی به لحاظ علمی خیلی قوی باشه ولی فکر می کنم به لحاظ فرهنگی خیلی به من نزدیک نباشه .

در ضمن  این دو کتابی که معرفی کردم  چکیده ی همه ی حرفهاییه که لازمه ما بدونیم .

همینطور می تونید یه سر به انتشارات رشد توی خیابون انقلاب بزنید . اونجا هم کتاب های مفید زیادی می تونید پیدا کنید .

  یه مجموعه کتاب هم هست که شاید بعضی از عناوین اون رو تو داروخونه ها و یا مطب پزشک زنان و ... خودتون دیده باشید ، که اون استاد مشاور هم بهش توصیه کرد :

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

با کلیک روی عنوان بالا می تونید موضوع بقیه ی کتاب ها رو هم یه نگاهی بیاندازید .